Bursa
Açık
25.6°
Başka Gazete

Bursa'da geç kalan öğrencileri sınava ekipler yetiştirdi

2024.06.09 11:20 Son Güncellenme: 2024.06.09 12:05 - BURSA

İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri sınav salonuna geç kalan öğrencileri son dakikada sınava yetiştirdi. Ayrıca, sınava geç kalan bir öğrenciyi ise motosikletli trafik polisi sınava yetiştirdi.

Bursa'da geç kalan öğrencileri sınava ekipler yetiştirdi

İnegöl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karalar Mahallesi'ndeki 28 okulun bulunduğu Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü çevresinde sınav kapsamında görev aldılar.

Ekipler, sınava 2 dakika kala sınav yerine koşarak yetişemeyen 2 aday öğrenciyi, ekip aracına alıp sınava yetiştirdiler.

O anlar amatör kameraya yansıdı.

Bursa'da sınava geç kalan öğrencileri motosikletli polisler yetiştirdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak saat 10.15'te başladı.

Görevliler tarafından saat 10.00 itibariyle okul bahçelerini boşaltması istenen veliler, parklara akın etti.

Çocuklarının sınavdan çıkışını parklarda bulunan ağaç altlarında beklemeyi tercih eden veliler zamanlarını dua ederek geçirdi.

Öte yandan, otomobili bozulduğu için sınava geç kalma riski olan bir öğrenciyi ise motosikletli trafik polisi alarak sınava yetiştirdi.

Saat 10.15'te başlayan Alan Yeterlilik Testinde ise adaylara toplam 160 soru yöneltilecek ve 180 dakika süre tanınacak.

Sınavın üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi de saat 15.45'te başlayacak ve adaylara 80 soru için 120 dakika süre tanınacak.