Bursa
Açık
36.2°
Başka Gazete

Bursa'da dinamit yüklü kamyon devrildi!

2023.09.18 00:26 Son Güncellenme: 2023.09.18 00:26 - BURSA

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde, maden ocağına dinamit taşıyan kamyon devrildi. Kaza sonucu İzmir güzergahı ulaşıma kapatılarak, sürücüler alternatif yollara gönderildi.

Bursa'da dinamit yüklü kamyon devrildi!

Kaza, saat 21.30 sıralarında İstanbul- Bursa- İzmir Otoyolu, Nilüfer ilçesi, Doğanköy mevkisindegerçekleşti. Bursa'dan İzmir istikametine maden ocağında kullanılmak üzere dinamit taşıyan sürücüsü ve plakası açıklanmayan kamyon, önünde giden Naci A. yönetimindeki 16 EJL 05 plakalı sebze yüklü kamyonete çarptı.

Çarpışmanın şiddetiyle savrulan kamyon devrilirken, kasasında bulunan dinamitler yola saçıldı. Kontrolden çıkan kamyonet ise bariyerlere çarparak durabildi.

Sürücülerin hafif şekilde yaralandığı kazadan sonra ihbar üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi gönderildi.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, otoyolu ulaşıma kapatırken, sağlık ekipleri de sürücülere ayakta müdahale etti.

Yola savrulan dinamitler kontrollü şekilde toplanırken, araçlar ise polis tarafından alternatif güzergahlara yönlendirildi.

Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.