Bursa
Açık
29.6°
Başka Gazete

Bursa'da boya fabrikasında yangın!

2024.06.05 22:39 Son Güncellenme: 2024.06.06 01:53 - BURSA

Bursa'nın Kestel ilçesinde kimyasal maddelerin bulunduğu depoda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü. Yangında gazdan etkilenenlerin sayısı 5'e yükseldi. Yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, bölgede soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Bursa'da boya fabrikasında yangın!

Alınan bilgiye göre, Erdoğan Mahallesi'nde bir boyahanede saat 21.30 sularında yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyürken, zaman zaman patlamalar yaşandı.

Bölgeye Bursa Büyükşehir İtfaiyesi'ne bağlı Kestel, Gürsu ve İnegöl'den çok sayıda itfaiye ekibi ve AFAD ekibi sevk edildi. Ekipler yangına müdahale ederken, herhangi bir yaralanma ya da can kaybının olmadığı bildirildi.

Kimyasal gazdan etkilenen 1'i itfaiyeci 3 kişi sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Jandarma ekipleri ise bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

Yangın, ekiplerin 2 saatlik müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında gazdan etkilenenlerin sayısı 5'e yükseldi. Yangın ise itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, bölgede soğutma çalışmaları sürdürülüyor.

Boyahanedeki solvent kimyasal maddelerinin de yanması sebebiyle Erdoğanköy'ün boşaltılma ihtimali gündeme geldi.

AFAD ekiplerinin yaptığı ölçüm sonrası buna gerek olmadığı kaydedildi. Jandarma da yangınla ilgili soruşturma başlattı.