Bursa
Çok Bulutlu
15°
Başka Gazete

Bozbey: Bursa gülümseyecek, öndeyiz!

2024.03.31 19:00 Son Güncellenme: 2024.03.31 19:22 - BURSA

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Bozbey, "Bursa gülümseyecek merak etmeyin. Şu ana kadar açılan sandıklara göre öndeyiz" ifadelerini kullandı.

Bozbey: Bursa gülümseyecek, öndeyiz!

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Bozbey, seçim sonuçlarını Podyum Davet'te takip ediyor.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP Bursa Milletvekilleri Kayıhan Pala, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal ve Hasan Öztürk de Podyum Davet'te bulundu.

Mustafa Bozbey, ilk açıklamasını yapmak için kürsüye çıktı. Bozbey öncesinde konuşan İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, "Bursa'da 7447 sandıkta görev yapan, 20 bini geçkin gönüllü ordusuyla seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Elimize geçen sonuçlara göre çok iyiyiz. Bursa gerçekten de gülümseyecek. Bursa'da daha önce hangi partiye oy vermiş olursa olsun, bize destek veren bütün Bursa halkına sevgi saygılarımı sunuyorum. Sözü Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey'e bırakıyorum" dedi.

KAZANIYORUZ

Ardından kürsüye çıkan Mustafa Bozbey, tüm Bursalılara sevgilerini ileterek konuşmasına başladı. Mustafa Bozbey, "Bugün demokrasinin gereği Bursa'da güzel bir seçim atmosferi oldu. Özellikle sandıklarımızda görev alan gönüllü ordumuza selam gönderiyorum. İnanılmaz bir işi başarıyorlar. Son oy sayılıp, ıslak imzalı tutanakla seçim kurullarına teslim edilinceye kadar görev başında olacaklar. İlk veriler gelmeye başladı. Bursa gülümseyecek merak etmeyin. Şuana kadar açılan sandıklara göre öndeyiz. Az sonra oranları da vereceğiz. Üstelik 2019'da bize oy vermemiş olan mahallemizden gelen sonuçlarda önde olmamız takdire şayan. Şuanda yolun başındayız. Gece uzun olacak. Saat saat, bize gelen ıslak imzalı sonuçları Bursalılarla paylaşmaya devam edeceğiz. Son oy sayıldıktan sonra da Bursa tümüyle gülümseyecek. Şimdilik sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki saatlerde görüşmek üzere" ifadelerini kullandı.