Bursa
Çok Bulutlu
15.3°
Başka Gazete

Beşiktaş'tan Al-Musrati yorumları için suç duyurusu

2024.04.29 00:41 Son Güncellenme: 2024.04.29 00:42 - SPOR

Beşiktaş, Libyalı futbolcusu Al Musrati hakkında basında yer alan iddialara bir açıklama yayınlayarak cevap verdi ve RTÜK'e suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Beşiktaş'tan Al-Musrati yorumları için suç duyurusu

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde kırmızı kart gören Libyalı futbolcusu Al Musrati hakkında yer alan iddialara 'Biz Beşiktaş'ız' başlıklı bir açıklama yayınlayarak cevap verdi.

Siyah-beyazlı kulübün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kurucularımızdan aldığımız terbiye, Baba Hakkı'nın adaleti, Süleyman Seba'nın çizdiği değerler manzumesi bizim anayasamızdır. Beşiktaş JK spor sahalarında yenilse de yense de şerefiyle var olmuş, onurlu duruşuyla var olmaya devam edecektir. Fenerbahçe ile oynadığımız maça oyuncularımız bu şiarla çıkmış, şerefiyle oynamış, kazanan rakibinin elini sıkıp sahadan ayrılmıştır.

Bundan sonra da hep böyle olacaktır. Maçın 25. dakikasında istemeden yaptığı bir hareketle kırmızı kart gören futbolcumuz Al Musrati, üzüntüsünü maç sonunda tüm Beşiktaş camiasından özür dileyerek göstermiştir. Beyaz TV isimli televizyon kanalında profesyonel futbolcumuz Al Musrati'nin transferi ve maçta gördüğü kırmızı kartla alakalı olarak gazetecilik ve yayıncılık etiğine sığmayan, açıkça suç teşkil eden ima ve ithamlarda bulunulmuştur.

Kulübümüz yarın sabah konuyla ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaktır. Ayrıca RTÜK'e de gerekli şikayet yapılacaktır."