Bursa
Parçalı Bulutlu
11.1°
Başka Gazete

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den borç açıklaması

2023.11.17 18:01 Son Güncellenme: 2023.11.17 18:01 - SPOR

Beşiktaş Başkanı Çebi, "Göreve geldiğim günden farklı olarak, bugün itibarıyla ne bir futbolcumuza ne bir teknik kadro çalışanımıza ne bir personelimize ne de transfer dolayısıyla herhangi bir kulübe vadesi gelip de ödenmemiş bir borcumuz bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den borç açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, herhangi bir sporcu veya personele borçlarının olmadığını duyurdu.

Çebi, siyah-beyazlıların internet sitesinden kulübün mevcut durumunun sorunlu olduğu ve göreve gelecek yeni başkanın acilen 25 milyon avro bulması gerektiği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Olağan idari ve mali genel kurul toplantısı ile olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının yaklaştığını aktaran Çebi, şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle yaratılmaya çalışılan hava, güncel mali portrenin Beşiktaş başkanlık görevine ilk geldiğim 21 Ekim 2019 tarihindeki mali portre ile benzer olduğu yönündedir. Gerçek tablo ise bambaşkadır. Göreve geldiğim günden farklı olarak, bugün itibarıyla ne bir futbolcumuza ne bir teknik kadro çalışanımıza ne bir personelimize ne de transfer dolayısıyla herhangi bir kulübe vadesi gelip de ödenmemiş bir borcumuz bulunmaktadır. Hatta, taleplerine istinaden avans ödemesi dahi yaptığımız futbolcu ve personelimiz söz konusudur. Göreve geldiğim gün, UEFA borçsuzluk yazısı alabilmek veya aylardır maaş alamayan personelimizin sorunlarını gidermek zorunluluğu çığ gibi karşımızda dururken, bugün geldiğimiz noktada, yeni yönetime ne kadar kasa bakiyesi devredebileceğimizin hesabını yapmaktayız."