Bursa
Açık
23.5°
Başka Gazete

Atıl malzemeler bir anda alev aldı, korku dolu anlar yaşandı

2024.06.07 18:37 Son Güncellenme: 2024.06.07 18:38 - GÜNDEM

Antalya'nın merkez Muratpaşa ilçesinde akşam saatlerinde bir apartmanın yan kısmında atıl malzemelerin bulunduğu alanda yangın çıktı. Yükselen alevler apartmanın bir kısmına zarar verirken olay nedeniyle büyük korku ve panik yaşandı.

Atıl malzemeler bir anda alev aldı, korku dolu anlar yaşandı

Antalya'da atıl malzemelerin bulunduğu alanda çıkan yangın büyük korkuya neden oldu.

Antalya'da bir apartmanın yan kısmında atıl malzemelerin bulunduğu alanda çıkan yangın paniğe neden oldu.

Yangın, itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürülürken apartmanın birinci kat balkonunda kısmi zarar meydana geldi.

Olay, saat 15.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Gençlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın arka kısmında meydana geldi.

Daha önceden kafe-bar olarak kullanıldığı öğrenilen metruk ve atıl malzemelerin bulunduğu alandan dumanlar çıktığını gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletti.

Atıl malzemeler nedeniyle kısa sürede alanı alevler sararken apartmanın birinci kat balkonu da yangından küçük çaplı etkilendi.

Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, apartmanın birinci kat balkonunda küçük çaplı zarar meydana geldi.

Gençlik Mahalle Muhtarı Ömer Kaya, yangının fırtına ile birlikte başladığını belirterek, "Nasıl oldu bilmiyoruz hemen itfaiye ekiplerini çağırdık. Burası zaten atıl bir yer, önceden işletmeydi, sahiplerine defalarca boşaltmasını söyledik ve şikayetçi olduk. Neyse ki dairelere sıçramadı" dedi.