Bursa
Az Bulutlu
29.7°
Başka Gazete

Aracına bağladığı köpeği, metrelerce sürükledi

2023.09.18 18:54 Son Güncellenme: 2023.09.18 18:54 - GÜNDEM

Gaziantep'te bir kişi, Nizip yolu üzerinde otomobilinin arkasına bir köpeği bağlayarak metrelerce sürükledi. Hayvana eziyet eden caninin yakalanarak, hakkında işlem başlatıldığı açıklandı.

Aracına bağladığı köpeği, metrelerce sürükledi

Hayvana yönelik şiddetin adresi bu defa Gaziantep oldu.

İddiaya göre, karayolu üzerinde hareket halinde olan 27 Y 4163 plakalı hafif ticari aracın arkasına iple bağlı şekilde yolda sürüklenen köpeği gören vatandaşlar cep telefonuyla kaydetti.

Büyük tepki topladı

Sosyal medyada paylaşılan ve köpeğin zorla götürüldüğü anlar büyük tepki çekti. Diğer sürücüler korna çalarak uyarsa da şahıs yoluna devam etti. Öte yandan görüntüde yerde sürüklenen köpeğin ayaklarının metrelerce sürüklenmesinin etkisiyle kanadığı yer aldı. Otomobilin arkasına bağlanarak sürüklenen köpeğin öldüğü belirlendi.

Köpeği araçla sürükleyen şahıs yakalandı

Konu ile ilgili açıklama yapan Gaziantep Valisi Kemal Çeber, köpeği sürükleyen şahsın gözaltına alındığını açıklayarak, "Sosyal medyada yer alan ilimizde bir köpeğin aracın arkasında sürüklendiği görüntülerle ilgili araç sahibi tespit edilerek İl Jandarma Komutanlığımız tarafından 5199 Sayılı Kanun gereği adli işlem ivedi olarak başlatılmıştır. Bu tür görüntülerin tekrar etmemesini diliyorum" ifadelerine yer verdi.