Bursa
Açık
32.9°
Başka Gazete

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş: Belediyecilik kenti betona boğmak değil, yeşile boğmaktır

2023.09.17 22:41 Son Güncellenme: 2023.09.17 22:41 - GÜNDEM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye'nin en büyük tarım kampüsü ve rekreasyon alanı BAKAP'ın açılış töreninde yaptığı konuşmanın bir bölümünü sosyal medya platformu X'ten yayımladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş: Belediyecilik kenti betona boğmak değil, yeşile boğmaktır

Paylaşıma, "Kimileri tarlaları arsaya çevirip rant üstüne rant götürür, bizler ise arsaları tarlalara, yeşil alanlara çeviriyoruz. Çeviriyoruz çünkü Ankara'nın artık beton kulelere değil, yeşile ve tarımsal üretime ihtiyacı var" notunu düşen Yavaş, videoda şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin 100. yılında, önümüzdeki yüzyıllara miras kalacağına inandığımız bu dev projeyi Ankara'ya armağan etmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz. BAKAP sadece köyde yaşayan hemşehrilerimizin değil, kentli hemşehrilerimizin de tarımla tanışmasını sağlayacak. Ankara'yı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir hâle hep birlikte getireceğiz. Belediyecilik; kenti betona boğmak değil, yeşile boğmaktır... Ankara'mızı Mustafa Kemal Atatürk'e yakışır, dünya başkentleriyle yarışır bir hale inşallah hep birlikte getireceğiz. Kimileri tarlaları arsaya çevirip rant üstüne rant götürürken bizler de arsa denen yerleri tarlalara, yeşil alanlara çeviriyoruz. İşte bizim farkımız budur... İşte bizim vizyonumuz budur... Biz betonda değil, yeşilde yarışmaya devam edeceğiz."