Bursa
Açık
25.7°
Başka Gazete

ABD Başkanı Biden: "Netanyahu Refah konusunda beni dinledi"

2024.06.07 21:59 Son Güncellenme: 2024.06.07 22:00 - DÜNYA

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Refah konusunda kendisini dinlediğini belirtti. Biden, konuya ilişkin açıklamasında, "Tüm Refah'ı işgal edecekler ve tam güçle hareket edeceklerdi. Bunu yapmadılar" dedi.

ABD Başkanı Biden: "Netanyahu Refah konusunda beni dinledi"

ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu'nun Refah konusunda kendisini dinlediğini belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden, Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümü törenleri için geldiği Fransa'da yaptığı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kendisini Refah konusunda dinlediğini belirterek, "Tüm Refah'ı işgal edecekler ve tam güçle hareket edeceklerdi. Bunu yapmadılar" dedi.

ABD Başkanı Joe Biden, Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümü törenleri için geldiği Fransa'da ADB basınına konuştu.

Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kendisini Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine düzenlenen operasyon konusunda dinlediğini belirtti.

Kendisinin uyarılarından sonra İsrail Savunma Kuvvetlerinin daha hedefli bir operasyon planladığını belirten Biden, "Refah'a tam güçle gireceklerdi. Tüm Refah'ı işgal edecekler, şehri alacaklar ve tam güçle hareket edeceklerdi. Bunu yapmadılar" dedi.

Netanyahu'nun geçtiğimiz hafta açıklanan ateşkes planına bağlı kalıp kalmayacağı sorusu üzerine Biden, "Açıkça öyle olduğunu söyledi. Avrupalı dostlarımız da bu işin içinde. Ateşkes sağlamak zorundayız" ifadelerini kullanarak, Arap dünyasının büyük bir kısmının da planı desteklediğini aktardı.