Bursa
Az Bulutlu
33.7°
Başka Gazete

A Milli Takım'da Vincenzo Montella: Üzgünüz ama gururluyuz!

2024.07.07 00:58 Son Güncellenme: 2024.07.07 00:59 - SPOR

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Hollanda maçının ardından yaptığı açıklamada, "Bizim bir hayalimiz vardı. Çok da yaklaşmıştık. Üzgünüz ama hayal kırıklığı olarak algılamayın. Gururlanmalıyız. Buraya kadar geldik. Daha fazlası da olabilirdi ama maalesef futbol böyle" dedi.

A Milli Takım'da Vincenzo Montella: Üzgünüz ama gururluyuz!

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024 çeyrek finalinde A Milli Takım, Hollanda'ya 2-1'lik skorla kaybederek turnuvaya veda etti.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Hollanda maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa konuşan İtalyan teknik adam, turnuvada gurur duyulacak bir performans ortaya koyduklarını vurgulayarak şunları söyledi:

"Üzgünüz. EURO 2024'e başladığımızdan beri oyun ruhumuzla oynadık. Tüm ülkeyi arkamızda hissettik. Belli bir kimlikle oynadığımız için gururluyuz. Tüm futbolcularımızın alınlarından öpmek lazım. Maçları okuma, yorumlama, adapte olma şekilleri.

"BİZİM BİR HAYALİMİZ VARDI"

Bizim bir hayalimiz vardı. Çok da yaklaşmıştık. Üzgünüz ama hayal kırıklığı olarak algılamayın. Gururlanmalıyız. Buraya kadar geldik. Daha fazlası da olabilirdi ama maalesef futbol böyle. Bence en iyi 5 takımdan biriyiz.

"MAÇIN GENELİNDE ÇOK İYİYDİK"

Maçın genelinde çok iyiydik. 10 dakikalığına topa sahip olmamaya başladığımız bir bölüm vardı. O bölümde turnuvanın en genç takımı olduğumuz için o anları yönetemedik, daha iyi yönetebilirdik. Bütün nötr olan ülkeler bize sempati duymuştur oynama şeklimiz ve karakterimizle. Bunu korumamız ve sonraki turnuvalara götürmemiz gerekiyor.

"GURUR DUYMAMIZ GEREKEN BİR TABLO VAR"

Üzgünüz ama rakipten daha çok şut atıp değerlendiremedik, gol beklentisi de daha fazlaydı ama değerlendiremedik. Gurur duymamız gereken bir tablo var. Futbolcularımız biraz dinlensinler. UEFA Uluslar Ligi için eylülde daha iyisini yapmak istiyoruz. Sonra Dünya Kupası elemeleri olacak.