Bursa
Açık
36.9°
Başka Gazete

9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı açıldı!

2023.09.16 01:33 Son Güncellenme: 2023.09.16 01:33 - BURSA

Bursa Kestel Belediyesi ve BAL-GÖÇ işbirliğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenecek olan Balkan Panayırı başladı.

9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı açıldı!

15-16-17 Eylül tarihlerinde Kestel Yeni Mahalle İlçe Stadyumunda düzenlenecek olan Kestel Belediyesi 9. Geleneksel Balkan Panayırı başladı.

Yöresel lezzet çadırları, alışveriş butikleri, lunapark ve çocuk oyun gruplarının da yer aldığı panayırın resmi açılışı, protokolün geniş katılımıyla yapıldı.

Açılışa, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Kosova Podujeva Belediye Başkanı Shpejtim Bulluqi, Bilecik Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Kestel Kaymakamı Recep Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nesri Demir, Yöre derneklerinin başkanları katılım sağladı. Açılışın ardından İnegöl Balgöç Halk Dansları Ekibi, Tunaboylular ve Deliormanlılar Derneği Korosu, Rumeli Emre-Ömer, Dj Tahsin sahne aldı.

Gecenin kapanışını ise sevilen şarkılarıyla sanatçı Cüneyt Şentürk yaptı. Alanı dolduran binlerce Kestelli, şarkılara danslarıyla eşlik etti. Renkli görüntülerin ortaya çıktı panayır, Mehmet Erdem ve Esil Duran konserleriyle Cumartesi ve Pazar akşamı da sürecek.