Bursa
Açık
11.1°
Başka Gazete

İstanbul'da camide alkol skandalında yeni gelişme! "Ailem çok muhafazakâr bir aile"

2023.09.18 13:27 Son Güncellenme: 2023.09.18 13:27 - GÜNDEM

Sosyal medyada camide alkol şişeli fotoğraf paylaşan ve "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklanan Safa Yasin Ö.'nin ifadesi ortaya çıktı. "Kimseye kızmak ve rencide etmek istemedim. Bu durumdan dolayı çok pişmanım. Ben Müslüman bir insanım. Ailem dindardır, namazında olan insanlardır." diyen Safa Yasin Ö., "Bu paylaşımın bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum. Yaptığım paylaşımdan dolayı pişmanım." şeklinde konuştu.

İstanbul'da camide alkol skandalında yeni gelişme! "Ailem çok muhafazakâr bir aile"

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, sosyal medyada, Ataşehir'deki Kanuni Sultan Süleyman Camii'nde alkol kullandığını gösteren fotoğraf paylaştığı gerekçesiyle yakalanan, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanan S.Y.Ö.'nün ifadelerine yönelik yeni detaylar ortaya çıktı.

Zanlı S.Y.Ö., emniyetteki ifadesinde, "Ben Müslüman bir insanım. Kimsenin dini ile dalga geçmek, aşağılamak gibi bir derdim yoktu. Bu paylaşımın bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum. Yaptığımdan dolayı pişmanım" savunmasında bulundu.

"Ailemin tavrı da beni buna sürükledi"

Şüpheli, hâkimlikte verdiği ifadesinde ise alkol etkisinde böyle bir şey yaptığını, amacının saygısızlık ve dine hakaret etmek olmadığını dile getirdi.

Son 1 yıldır dinle ilgili kafasında bazı soru işaretlerinin bulunduğunu anlatan S.Y.Ö., şu ifadeleri kullandı:

"Ailem ile de bu konuda çok sert tartışmalar yaşadım. Çünkü ailem çok muhafazakâr bir ailedir. Buna tepki olarak içimde dine karşı bir nefret oluştu. Bu nedenle paylaşım yaptım. Amacım saygısızlık yapmak değildi fakat beklediğimin üzerinde bir etkileşim alınca hatamı anladım ve paylaşımımı sildim.

Kararsız bir yapım var, bu nedenle gelgitli bir dönemim oldu. Ailemin tavrı da beni buna sürükledi. Böyle bir paylaşım yüzünden ülke ayağa kalktı. Olayın buralara kadar geleceğini düşünmemiştim. Türk vatandaşların fazla kullandığı bir uygulama olmadığını düşündüğüm için böyle bir paylaşım yaptım. Bunu bu kadar yayan ben değilim."