Magazin

anasayfa Magazin Ceyhun Yılmaz'a 5 ay 25 gün hapis cezası veridi!

Ceyhun Yılmaz'a 5 ay 25 gün hapis cezası veridi!

07 Kasım 2018, Çarşamba 14:42 / Son Güncelleme : 07 Kasım 2018, Çarşamba 14:42
Ceyhun Yılmaz'a 5 ay 25 gün hapis cezası veridi!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

"Mesut Yar ile Burada Laf Çok" programına katılan Ceyhun Yılmaz'ın canlı yayında Müjde Uzman'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan dava karara bağlandı.

"Mesut Yar ile Burada Laf Çok" programına Mehmet Turgut, Ceyhun Yılmaz, Müjde Uzman ve Filiz Taçbaş konuk olmuştu. Mesut Yar’ın Müjde Uzman’a ‘asıl mesleğiniz nedir?’ sorusu sırasında, Ceyhun Yılmaz Mehmet Turgut’a sessizce şoke eden bir cevap vermişti. Müjde Uzman cevaptan sonra bir süre sessiz kalmış ancak gerek magazin basınında ve gerekse sosyal medyada olayın büyümesinin ardından Ceyhun Yılmaz’a dava açmıştı. Dava bugün sonuçlandı.


Müjde Uzman'ın katıldığı CNN TURK yayınında Ceyhun Yılmaz’ın hakaretine maruz kalması sebebiyle görülen ceza davası bugün sonuca ulaştı. Ceyhun Yılmaz’ın Müjde Uzman'a sarfettiği kelimenin, onun namus ve şerefine yönelik aşağılayıcı bir kelime olduğu kabul edilerek Ceyhun Yılmaz’a 6 ay hapis cezası verildi.Bu suç milyonlar önünde alenen işlendiği için 1/6 oranında artırılarak 7 ay yapılsa da Sanık Ceyhun Yılmaz ‘ın mahkemede oluşturduğu olumlu izlenim nedeniyle 5 ay 25 güne indirilmiş ve daha önce bir sabıkası olmaması nedeniyle ertelenmişdi. "Ceyhun Yılmaz tüm bu süreç içerisinde 'şaka'yaptığını beyan etmişse de bundan sonra kimsenin birbirine hakaret ederek şaka yapmamasını diler, kadın bedeni üzerinden edilen küfürlerin, kadınları etiketlemek, yaftalamak, aşağılamak ve küçük düşürmek için kullanılan kelimelerin bir an evvel dilimizden düşmesini temenni ederim. " diyerek Müjde Uzman'ın avukatı Feyza Altun gereğinin yapıldığını bildirdi.

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor